Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

LC Poznań 1990 zainaugurował swoją działalność 22 września 1990 r. jako siódmy w Polsce Klub Lions.
Jako naczelne statutowe działanie przyjął pomoc dla Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek z Poznaniu. W domu tym przebywa ok. 60 dziewczynek z ciężkimi upośledzeniami psychoruchowymi. Pomoc nasza polegała na dostarczaniu: lekarstw, środków czystości, żywności, soków itp., a także uczestnictwo wraz z naszymi rodzinami w życiu Ośrodka. Są to coroczne imprezy z okazji Mikołajek i Dnia Dziecka. Ponadto finansowaliśmy modernizację Sali do ćwiczeń rehabilitacyjnych, budowę windy towarowej, współuczestniczyliśmy w pracach projektowych i wykonawczych przy budynku hotelu, a także zakupiliśmy samochód do przewozu dzieci. Dzięki temu dzieci mogły wreszcie zacząć wyjeżdżać na wakacje.
Pod koniec lat 90-tych nasza aktywność koncentrowała się na: wspieraniu działalności kulturalnej Muzeum Narodowego w Poznaniu - współorganizowaliśmy prestiżowy koncert, a równocześnie ufundowaliśmy unikatowe zabytkowe skrzypce szkoły polskiej (warsztatu Dankwarta) z XVII wieku.
Ważnym zdarzeniem w historii klubu była i jest konsekwentna pomoc rodzinie pana Złotnickiego, szczególnie doświadczonej przez los. Pan Złotnicki samotnie wychowuje 3 synów. Dwóch z nich cierpi na porażenie mózgowe i wymagają szczególnej opieki. W ramach pomocy sfinansowaliśmy zakup samochodu Peugot Partner, który umożliwia przewóz dzieci.
Szczególnym wydarzeniem zarówno dla pozyskania środków i integracji środowisk wielkopolskich Lionów jest organizowany corocznie piknik. Początkowo odbywał się w podpoznańskim Iwnie, a od kilku lat nad jeziorem Malta. W pikniku tym uczestniczą nasze rodziny, przyjaciele, przyjaciele przyjaciół... Gościmy Lionów z Polski i z zagranicy. Między innymi z zaprzyjaźnionych klubów z Hanoweru, Jarocina, Koszalina i innych klubów strefy poznańskiej.
Co roku dla przyjaciół organizujemy również turnieje kręglarski i strzelecki. Cyklicznie spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca – w większości są to spotkania tematyczne, przygotowywane przez któregoś z członków Klubu. Wszyscy starają się czymś zainteresować kolegów - były już spotkania poświęcone kardiochirurgii, urbanistyce Poznania, ekologiczne i inne.

Współpraca, osiągnięcia:

• współpraca z LC Maschsee Hanower/Niemcy,
  • założenie 2 klubów Lions: LC Koszalin i LC Jarocin
  • założenie i opieka nad klubem Leo Club Poznań 1996

Źródła pozyskiwania funduszy:

• kwesty i loterie na corocznym „Pikniku na Malcie”
  • dobrowolne darowizny członków klubu
  • darowizny 1% podatku PIT

Cykliczne wydarzenia w Klubie:

• impreza plenerowa „Piknik na Malcie” (czerwiec)
  • spotkanie wigilijne u Mocnego
  • kontakty z zaprzyjaźnionymi klubami z Koszalina, Jarocina i Szczecinka